چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم
15
ژوئن

چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم : در ۶ مرحله آسان

همیشه آرزوی چاپ شدن داشتید؟ و کسب درآمد؟ انتشار کتاب شما در آمازون خیلی آسان‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید.اگر به دنبال این هستید که چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنید، به خواندن ادامه دهید.

خداحافظی با دربان‌ها

انتشار کتاب در چند دهه گذشته تغییرات زیادی کرده است. بیشتر این تغییرات به دلیل آمازون بوده  ظهور هوش مصنوعی بیشتر این صنعت را دگرگون خواهد کرد.

صنعت نشر سنتی اساساً به این صورت بود که شما (نویسنده) با تمام تلاش کتاب خود را می‌نوشتید. سپس با تمام تلاش نامه‌های درخواست به نمایندگان می‌فرستادید به امید اینکه شما را انتخاب کنند؛ مثل انتخاب شدن برای ورزش در زنگ تفریح. جالب نیست؟ سپس آن نمایندگان با تمام تلاش سعی می‌کردند کار شما را به دست ناشران برسانند.

این تلاشی در ناامیدی است. خوشبختانه. راه بهتری وجود دارد.

داستان میخ استیون کینگ خلاصه‌ای از نشر سنتی است. آقای کینگ هر نامه رد درخواست را روی یک میخ بزرگ در دفترش آویزان می‌کرد. توصیه او به نویسندگان تازه‌کار؛ وقتی نامه‌های رد درخواست آنقدر زیاد شد که روی میخ جا نشود، یک میخ بزرگتر تهیه کنید.

چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم
چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم

یا شاید میخ را دور بیندازید و فقط خودتان کتاب لعنتی را منتشر کنید.

نویسندگانی مثل شما اکنون می‌توانند آثار خود را مستقیماً به دست عموم برسانند. استفاده از ابزارهای خودنشر آمازون یکی از بهترین راه‌ها برای دور زدن این دربان‌های مزاحم کسب درآمداست  که نتیجه‌ی آن حفظ کنترل بر کارهای خود و صرفه‌جویی در وقت برای انتشار است.

پس آیا بهتر است خودنشر کنیم یا ناشر پیدا کنیم؟ ما فکر می‌کنیم پاسخ واضح است.

مزایای انتشار کتاب شما در آمازون

اگر تاکنون پرسیده‌اید، “آیا خودنشر در آمازون آسان است؟” شما در جای درستی هستید. اینجا فقط چند نمونه از بسیاری از مزایا آمده است.

آسان، سریع و رایگان: با کیندل دایرکت پابلیشینگ (KDP)، شما می‌توانید کتاب خود را در آمازون به رایگان و در کمتر از ۵ دقیقه منتشر کنید. ظرف ۷۲ ساعت، آن در فروشگاه‌های کیندل سراسر جهان موجود خواهد بود.

دسترسی به میلیون‌ها نفر: انتشار کتاب شما در آمازون KDP به شما امکان دسترسی به یک جمعیت عظیم جهانی را می‌دهد.

پول نقد سرد: برخلاف آنچه که برخی از اعضای خانواده‌تان ممکن است باور داشته باشند،  شما واقعاً می‌توانید از کارتان کسب درآمد کنید. با استفاده از پلتفرم KDP می‌توانید از فروش هر نسخه الکترونیکی کتابتان تا ۷۰٪ حق‌الزحمه دریافت کنید

کنترل بیشتر: با خودنشر، همان‌طور که حدس زدید، کنترل حقوق آثار خود را حفظ می‌کنید. شما همچنین می‌توانید چیزهایی مانند قیمت لیست کتاب و حتی تغییراتی در کتاب خود هر زمانی که بخواهید ایجاد کنید؛ مثلا اگر تصمیم بگیرید آن شخصیت مزاحم در فصل ۳ به جای فصل ۷ کشته شود.

حتما بخوانید :  نشر آمازون معتبرترین مجموعه نشر کتاب در سایت آمازون

و حتی می‌توانید کتاب خود را به صورت چاپی برای همه آنهایی که به روش‌های قدیمی علاقه دارند، منتشر کنید.

اساساً، زمانی که یک کتاب را در آمازون منتشر می‌کنید، همیشه در صندلی راننده هستید و نیازی نیست به هیچ آدم مهمی در شرکت نشر پاسخ دهید.

حال ما آماده‌ایم تا یاد بگیریم که چگونه یک کتاب را قدم به قدم در آمازون منتشر کنیم.

چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم
چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم

مرحله ۱: کتاب خود را بنویسید

قبل از اینکه کتابی را منتشر کنید و از آمازون KDP کسب درآمد کنید، ابتدا باید، صبر کنید، یک کتاب برای انتشار داشته باشید. این یا سخت‌ترین و یا آسان‌ترین بخش است؛ بسته به نوع نویسنده‌ای که هستید.

پس، مرحله ۱ این است که چیزی بنویسید. هر چیزی. هر چه که به آن علاقه دارید. هر چه که اطلاعات زیادی درباره آن دارید. داستان شما. ۸ نکته شما در مورد چگونه ساختن یک کاسرول فوق‌العاده از دستور پخت جنگ جهانی دوم مادربزرگتان. ما واقعاً اهمیت نمی‌دهیم و صادقانه بگوییم، این روزها برای همه چیز بازاری وجود دارد.

و از آنجا که هنوز قانع نشده‌ایم که هوش مصنوعی جای نویسندگان انسانی را بگیرد، دنیا به داستان و استعداد شما نیاز دارد.
پس از اینکه پیش‌نویسی را که احساس خوبی نسبت به آن دارید، نوشتید، از افرادی که مطالعه می‌کنند بازخورد بگیرید و ما فقط درباره دوستان و خانواده صحبت نمی‌کنیم. با گروه‌های دیگر نویسندگان آنلاین در شهرتان ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید نگاهی به نوشته‌ی شما بیندازند.
و ویرایش و تصحیح دقیق را فراموش نکنید. اگر فکر می‌کنید توانش را دارید، خودتان آن را ویرایش کنید، یا یک ویرایشگر آزاد استخدام کنید. ما توصیه می‌کنیم که یک جفت چشم تازه کار ویرایش را انجام دهد. این همچنین زمان خوبی است برای فکر کردن به ژانر کتابتان و اینکه مخاطب هدف شما چه کسانی هستند. این موضوع بعداً هنگام تمرکز بر بازاریابی کتاب در آمازون مفید خواهد بود.
در نهایت، کسی را از سایت‌های فریلنسری مثل پونیشا یا کارلنسر  برای قالب‌بندی کتابتان استخدام کنید. این کار به اندازه‌ای که فکر می‌کنید هزینه‌بر نیست، پس نگران این قسمت نباشید. اما توجه داشته باشید که کتاب شما باید به درستی قالب‌بندی شود تا توسط KDP پذیرفته شود. آمازون راهنمایی‌های انتشار را به شما می‌دهد تا مطمئن شوید قالب‌بندی درست است و کتاب شما در دستگاه‌هایی مثل کیندل‌ها خوب به نظر می‌رسد.
حال، شاهکار شما آماده و قالب‌بندی شده است. حالا بیایید شما را در آمازون منتشر کنیم.

میان مرحله

قبل از این که به مرحله‌ی دوم برویم. باید یک مرحله برای ما ایرانی‌ها اضافه کرد. KDP از زبان فارسی پشتیبانی نمیکند، پس حتما کتابتان را به زبان دیگری ترجمه کرده باشید. ما در نشر آمازون می‌توانیم در این مرحله همراه شما باشیم. با ما کتابتان را به هر زبانی که می‌خواهید ترجمه کنید.

حتما بخوانید :  ایجاد رزومه با انتشار کتاب در سایت آمازون

مرحله ۲: ایجاد حساب کیندل دایرکت پابلیشینگ

ما در نشر آمازون تمام مراحل بعدی را برای شما انجام می‌دهیم. پس در واقع اگر یکی از کسانی هستید که انتشار کتاب خود در آمازون را به ما سپرده‌اید، دیگر به خواندن ادامه ندهید.

ابتدا باید یک حساب آمازون ایجاد کنید. ما قبلاً از تمام چیزهای شگفت‌انگیزی که یک حساب آمازون به شما دسترسی می‌دهد—ارسال رایگان، فروش‌ها، فیلم‌ها، موسیقی و یک عمر عرضه جعبه‌های خالی مقوایی—آگاهیم. اما آیا می‌دانستید که حساب آمازون شما همچنین به شما دسترسی به پلتفرم‌های خودنشر مانند کیندل دایرکت پابلیشینگ را هم می‌دهد؟ بله، می‌دهد.
حساب KDP خود را ایجاد کنید و مراحل پر کردن تمام اطلاعات حساب و جزئیات پرداخت را دنبال کنید. حساب KDP شما یک‌جایی برای آپلود کتاب، تنظیم قیمت لیست و مدیریت تمام جزئیات دیگر خواهد بود.

مرحله ۳: ایجاد عنوان جدید

در این مرحله کارشناسان ما در نشر آمازون در کنار شما خواهند بود تا بهترین تصمیم را برای کتاب خود بگیرید.  ما ناممکن را برای شما ممکن می‌کنیم و شما را به شبکه‌ی جهانی آمازون متصل می‌گردانیم.
حالا آماده‌اید تا فرآیند آپلود کتابتان به KDP را شروع کنید.
ابتدا روی دکمه “Create” و سپس “Kindle eBook” کلیک کنید. البته، اگر می‌خواهید با فرمت‌های دیگر آزمایش کنید، انجام دهید. اما ما در اینجا بر نحوه قالب‌بندی کتاب برای انتشار در آمازون تمرکز خواهیم کرد.
KDP فرآیند آپلود را به سه بخش تقسیم می‌کند: جزئیات، محتوا و قیمت‌گذاری.
در اینجا چند مورد از جزئیاتی که باید آماده داشته باشید آمده است:
– زبانی که کتاب شما به آن نوشته شده است
– عنوان کتاب و توضیحات
– اگر بخشی از یک مجموعه کتاب است
– نام و بیوگرافی نویسنده
– شیرینی برای زمانی که منتشر می‌کنید!

چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم
چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم

مرحله ۴: انتخاب دسته‌بندی‌ها و کلمات کلیدی

کارشناسان باتجربه‌ی ما در نشر آمازون طی این مراحل که نقش کلیدی‌ای در موفقیت کتابتان خواهند داشت، کنارتان خواهند بود.

مرحله بعدی انتخاب کلمات کلیدی و دسته‌بندی‌های مناسب برای کتاب شما است. این انتخاب اگر ناشیانه انجام گیرد، کتاب شما هرگز به دست خوانندگان هدفتان نخواهد رسید. اما نترسید مشاوران با تجربه‌ی نشر آمازون کنار شما خواهند بود. KDP  به شما اجازه می‌دهد تا هفت کلمه کلیدی و دو دسته‌بندی را انتخاب کنید.
دسته‌بندی‌ها و کلمات کلیدی متناسب با محتوای کتاب خود را انتخاب کنید. آمازون KDP .  توصیه می‌کند که دسته‌بندی‌های دقیق‌تر را انتخاب کنید، تعداد کمتری دسته‌بندی اضافه کنید و بر دسته‌بندی‌های فرعی تمرکز کنید تا بهترین دسترسی را داشته باشید. آنها همچنین درباره‌ی تغییر دادن دسته‌بندی‌ها در مراحل بعد  هشدار می‌دهند. شما باید به کتابتان زمان بدهید تا در دسته‌بندی‌های اولیه‌ای که انتخاب کرده‌اید توسط خوانندگان پیدا شود. این موضوع مربوط به ماجرای الگوریتم‌های قدرتمند است.
KDP این مثال رنگارنگ از گرگینه‌ها را ارائه می‌دهد: “اگر یک کتاب رمانتیک گرگینه‌ای منتشر می‌کنید، دسته‌بندی ‘Romance > Fantasy’ را به جای ‘Nature > Animals > Wolves’ انتخاب کنید.” در نهایت، چه کسی واقعاً می‌خواهد درباره گرگ‌های واقعی یاد بگیرد وقتی می‌تواند درباره رمانتیک‌های گرگینه‌ای بخواند؟

حتما بخوانید :  ویراستاری و صفحه آرایی کتاب

اگر هنوز مطمئن نشده‌اید که باید کتابتان را به مشر آمازون بسپارید تا آن را در سایت آمازون به انتشار در بیاورد. قسمت سوم این مقاله را هم بخوانید. کارشناسان ما در نشر آمازون کنارتان خستند تا کتاب خود را منتشر کنید.

چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم
چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم

مرحله ۵: آپلود و پیش‌نمایش کتاب

این یکی از سخت‌ترین مراحل کار است و همکاران ما در نشر امازون همیشه در تلاش هستند تا بتوانند با بیش‌ترین سرعت از این مراحل سخت عبور کنند.

بعد از تمام این کارهای دفتری، حالا می‌توانید نهایتاً دست‌نوشته خود را آپلود کنید و پیش‌نمایش کنید که چگونه برای خوانندگان احتمالی به نظر خواهد رسید.
این همچنین بخشی است که در آن عنوان کتابتان را وارد می‌کنید، جلد کتاب را آپلود می‌کنید و شماره ISBN را در صورت داشتن وارد می‌کنید؛ برای کتاب‌های الکترونیکی لازم نیست.

پس از این که کتاب خود را آپلود کردید، فرصت پیش‌نمایش خواهید داشت تا ببینید چگونه به نظر می‌رسد. مطمئن شوید همه جزئیات درست است و همه چیز همانطور که می‌خواهید به نظر می‌رسد.

مرحله ۶: تنظیم قیمت کتاب

حالا به قسمت جالب انتخاب قیمت کتاب می‌رسیم. آمازون دو گزینه قیمت‌گذاری برای کتاب‌های الکترونیکی ارائه می‌دهد؛

  • حق‌الزحمه ۳۵٪
  • نرخ حق‌الزحمه ۷۰٪.

این یعنی شما برای هر فروش یا ۳۵٪ یا ۷۰٪ از فروش کتابتان سهم می‌برید.
اینجاست که ریاضی جالب می‌شود. شروع به محاسبه‌ی این حق‌الزحمه‌ها به علاوه فروش‌ها کنید و زندگی رویایی شما کمی نزدیک‌تر به واقعیت می‌شود.
اگر کتاب الکترونیکی شما یک نسخه بفروشد، و همه ما می‌دانیم که خیلی بیشتر از آن خواهد فروخت، با قیمت ۱۰ دلار، شما برای هر فروش یا ۳.۵۰ دلار یا ۷ دلار دریافت خواهید کرد.
اگر با نرخ حق‌الزحمه ۷۰٪ بروید، باید قیمت کتاب خود را بین ۲.۹۹ تا ۹.۹۹ دلار تنظیم کنید و برخی الزامات دیگر را نیز رعایت کنید که آمازون توضیح می‌دهد.

و پلتفرم KDP به شما امکان دسترسی به مردم در سراسر ایالات متحده، کانادا، بریتانیا، آلمان، استرالیا، هند و بسیاری کشورهای دیگر را می‌دهد.
در نهایت، دکمه زرد “Publish your Kindle eBook” را بزنید و راه بیفتید. ما در نشر آمازون به نیابت تز شما تمام این مراحل را انجام می‌دهیم. به یاد داشته باشید که می‌توانید بسیاری از اطلاعات را بعداً به‌روزرسانی کنید اگر شرایط تغییر کند یا اشتباهی کرده‌اید.
حالا شما رسماً یک نویسنده منتشر شده هستید و نیازی نداشتید سه سال نامه‌های درخواست به نمایندگان ناشر ارسال کنید تا کار خود را با دنیا به اشتراک بگذارید.
تبریک می‌گوییم!

چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم
چگونه یک کتاب را در آمازون منتشر کنیم

سخن پایانی

ما در نشر آمازون خوشحال هستیم که می‌توانیم تفکرات بکر و ایده‌های جذاب شما را به دنیا معرفی کنیم. نشر امازون از لحظه‌ی نوشتن کتاب در کنارتان خواهد بود و حتی فراتر از ان می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و بپرسید: «چه جور کتاب‌هایی فروش بهتری دارند؟». ما پیش از نوشتن کتاب هم همراهتان خواهیم بود.

امتیاز دهی