چگونه در آمازون پرفروش شویم
19
ژوئن

چگونه در آمازون پرفروش شویم

آمازون در فروش کتاب‌های الکترونیکی پیش‌رو است و سالانه حدود یک میلیارد دلار از فروش کتاب‌ها به جیب می‌زند. نمی‌توان قدرت آمازون را هنگام تهیه‌ی یک برنامه‌ی ترویج کتاب نادیده گرفت. از نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم برای تبدیل شدن به پرفروش‌ترین نویسنده آمازون استفاده کنید و مشاوران ما در نشر آمازون هم در این مسیر راهنمای شما خواهند بود.

چرا باید پرفروش‌ترین نویسنده آمازون شوید؟

رسیدن به وضعیت پرفروش‌ترین، یک روش برای افزایش مخاطب کتاب شما در آمازون است. آمازون بر اساس فروش کتاب‌ها در یک دوره‌ی زمانی معین برای هر دسته‌بندی، فهرست‌های پرفروش‌ترین‌ها را منتشر می‌کند. با قرار گرفتن در فهرست پرفروش‌ترین‌ها، مخاطبان بیشتری می‌توانند شما را پیدا کنند.

یک بنر «پرفروش‌ترین» بر روی تصویر بندانگشتی همه کتاب‌هایی که این وضعیت را دارند، ظاهر می‌شود. این می‌تواند انگیزه‌ی اضافی به خوانندگان بدهد تا به جای کتاب‌های دیگران در صفحه نتایج، روی کتاب شما کلیک کنند. پس از کلیک کردن روی این کتاب، آن‌ها می‌توانند به فهرست دیگر عناوین برتر در دسته‌بندی آن کتاب دسترسی پیدا کنند.

این بدان معنا است که حتی اگر خواننده روی کتاب پرفروش شخص دیگری کلیک کند، می‌تواند از طریق این فهرست‌های تولید شده توسط آمازون، شما را پیدا کند. این فرصتی برای خوانندگان علاقمند فراهم می‌کند تا بتوانند شما را پیدا کنند و کتاب‌هایتان را خریداری نمایند.

چگونه پرفروش‌ترین نویسنده آمازون شوید

در حالی که می‌توانید بدون مشارکت یک آژانس رسانه‌ای حرفه‌ای هم به وضعیت پرفروش‌ترین دست یابید، این کار دشوار است. کتاب‌های پرفروش آمازون باید معیارهای خاصی را برآورده کنند. بدون راهنمایی حرفه‌ای‌هایی مانند مشاوران نشر آمازون که تجربه قرار دادن عناوین در فهرست‌های پرفروش‌ترین‌ها را دارند، دستیابی به این معیارها دشوار است.

حتما بخوانید :  چگونه کتاب الکترونیکی را در آمازون بفروشیم؟
چگونه پرفروش‌ترین نویسنده آمازون شوید
چگونه پرفروش‌ترین نویسنده آمازون شوید

گام 1: نوشتن یک کتاب باکیفیت با پشتیبانی حرفه‌ای

اولین گام برای تبدیل شدن به نویسنده پرفروش، نوشتن یک کتاب باکیفیت است. تحلیل صحیح جمعیت خوانندگان و جمعیت‌شناسی می‌تواند به کتاب شما کمک کند تا با مخاطب هدفتان ارتباط برقرار کند. هنگام کار با تیم متخصصان نشر آمازون، می‌توانید از سال‌ها بینش آن‌ها در مورد این که چه چیزی برای کتاب شما مفید خواهد بود و چه چیزی مفید نخواهد بود، بهره‌مند شوید.

اگر تصمیم به انتشار خودکار عنوان خود دارید، ابتدا اطمینان حاصل کنید که تحقیقات مناسبی انجام داده‌اید. برای تبدیل شدن به نویسنده پرفروش، به موضوعی نیاز دارید که خوانندگان به آن اهمیت دهند. در حالی که ممکن است بتوانید موقعیت دیده شدن کتاب خود را از طریق روش‌های پولی آمازون افزایش دهید، ایده‌آل این است که کتابی بنویسید که خوانندگان به صورت طبیعی نیز بتوانند آن را پیدا کنند.

گام 2: انتخاب دسته‌بندی کتاب خود در آمازون

قبل از اینکه بتوانید کتاب خود را در آمازون فهرست کنید، نیاز دارید که دسته‌بندی صحیح را انتخاب نمایید. انتخاب دسته‌بندی شما باید به دقت انجام شود زیرا کتاب شما به عنوان پرفروش‌ترین، برای این دسته‌بندی خاص فهرست خواهد شد. با این حال، کتاب شما باید به طور مناسبی با موضوع شما مطابقت داشته باشد. قبل از انتخاب دسته‌بندی خود، عناوینی که زیر آن قرار دارند را بررسی کنید تا متناسب بودن کتاب خود را با آن‌ها تعیین نمایید. مشاوران با تجربه‌ی ما در نشر آمازون به شما کمک می‌کنند تا بهترین دسته‌بندی‌ را برای کتاب خود انتخاب کنید.

مطالب مفید : خرید کتاب از آمازون

گام 3: یکپارچه‌سازی کلمات کلیدی در لیست محصولات شما

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش دیده‌شدن، بهینه‌سازی لیست محصولات شما است. شما ملزم به ارائه عنوان و توضیحات برای کتاب خود هستید. این بخش‌ها می‌توانند برای کلمات کلیدی‌ای که خوانندگان به دنبال آن هستند، بهینه‌سازی شوند.

حتما بخوانید :  چگونگی پروموت کردن کتاب در سایت آمازون پس از انتشار

انتخاب کلمات کلیدی :

معمولاً، ما توصیه می‌کنیم که با یک متخصص سئو مشورت کنید یا از نرم‌افزارهای بهبود سئو استفاده نمایید. این کلمات کلیدی می‌توانند برای شناسایی حجم و محتوای مختلف مرتبط استفاده شوند. با این حال، کسانی که این امکانات در اختیارشان نیست، می‌توانند مراحل زیر را دنبال کنید.

الف۰ شروع به تایپ یک موضوع مرتبط با کتاب خود در نوار جستجوی آمازون کنید

ب. جستجوهای پیشنهادی که زیر نوار ظاهر می‌شوند را بررسی کنید

ج. موضوعات مرتبط از لیست را شناسایی کرده و آن‌ها را در توضیحات کتاب خود بکار ببرید

برای مثال، می‌توانید “بهترین کتاب کسب و کار” را در توضیحات کتاب خود بگنجانید. اگر ابزار سئو در اختیار دارید، پیشنهاد می‌کنیم آن کلمات کلیدی که بیشترین ارتباط را با کتاب شما دارند و بیشترین حجم جستجو را دارند، هدف قرار دهید. هدف این است که این اصطلاحات را به طور طبیعی در لیست خود یکپارچه کنید بدون اینکه جریان توضیحات کتاب شما را تغییر دهند.

با تغییر کلمات کلیدی و الگوریتم‌ها، شما نیاز به به‌روزرسانی توضیحات خود دارید. ممکن است بخواهید هر سه ماه یک بار به توضیحات خود بازگردید تا تعیین کنید آیا نیاز به تازه‌سازی دارند یا خیر. مشاوران با تجربه‌ی ما در نشر آمازون با بیش از پنج سال تجربه‌ی انتشار کتاب‌های مختلف، در انتخاب کلمات کلیدی مناسب و به روزرسانی اطلاعات کتابتان به شما کمک خواهند کرد پس نگران چیزی نباشید.

گام 4: قیمت‌گذاری برای فروش

از آنجا که لیست پرفروش‌ترین‌ها بر اساس تعداد نسخه‌های فروخته شده تعیین می‌شود، مهم است که کتاب خود را با قیمتی مناسب برای فروش قیمت‌گذاری کنید. پس از دستیابی به وضعیت پرفروش‌ترین، می‌توانید قیمت خود را به قیمتی سودآور افزایش دهید. با این حال، قرار گرفتن در لیست پرفروش‌ترین‌های آمازون ممکن است نیاز داشته باشد که شما برای مدت کوتاهی سودآوری را نادیده بگیرید تا نسخه‌های بیشتری بفروشید. ما در نشر امازون بهترین قیمت ممکن برای کتابتان را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

گام 5: ارتقاء روابط عمومی کتاب خود

اگر توانایی سرمایه‌گذاری در روابط عمومی برای کتاب خود را دارید، این کار را انجام دهید. این امر امکان دیده شدن کتاب شما را افزایش می‌دهد و به شناخته‌شدن نام شما در بین خوانندگان بالقوه کمک می‌کند. به عنوان یک نویسنده، روابط عمومی می‌تواند آگاهی و اعتبار قابل توجهی به شما بدهد، کتاب و تخصص، شما را در زمینه خودتان برجسته می‌کند. نشر آمازون می‌تواند در ارائه‌ی تبلیغات در جهت بهتر دیده شدن شما و کتابتان به شما کمک کند. هدف ما در نشر آمازون رساندن صدای شما به گوش مخاطبان بین‌المللی است.

حتما بخوانید :  اهمیت و الزام آی‌اس‌بی‌ان (ISBN) برای انتشار کتاب در سایت آمازون

گام 6: ایجاد یک کمپین بررسی خوانندگان

مشارکت در کمپین‌های بررسی کتاب یکی دیگر از راه‌های ضروری برای اعطای اعتبار به کتاب شما و تشویق دیگران به خریدن آن است. یک مطالعه در سال 2022 نشان داد که 95٪ از مشتریان قبل از خرید، نظرات آنلاین را می‌خوانند. کمپین‌های بررسی خوانندگان یکی از راه‌های القای اعتماد برای خریداران مردد است.

چگونه پرفروش‌ترین نویسنده آمازون شوید
چگونه پرفروش‌ترین نویسنده آمازون شوید

البته، کمپین‌ها تنها راه‌حل نیستند. شما همچنین می‌توانید از همکاران، شرکای تجاری و شبکه اجتماعی خود برای تشویق محاطبان به خواندن و بررسی صادقانه کتاب خود در آمازون کمک بگیرید. ما در نشر آمازون همراه شما خواهیم بود تا در مسیر جذب مخاطب موفق باشید.

گام 7: ثبت‌نام در یک کمپین پرفروش‌ترین

با توجه به رقابت بالا در آمازون، دستیابی به وضعیت پرفروش‌ترین به تنهایی، یک دستاورد دشوار است.

کسانی که نام نویسنده‌ی کتاب شما را در صفحه اول نتایج جستجوی آمازون می‌بینند، تقریباً قطعاً شما را به عنوان یک مقام برجسته در موضوع مورد نظر به رسمیت می‌شناسند.

مطالب مفید : انتشار کتاب در آمازون

گام 8: تبلیغات هدفمند آمازون

آمازون تا 80٪ از کل فروش‌های آنلاین کتاب در دنیا را به خودش اختصاص می‌دهد. برای دیده‌شدن، این امر ضروری است که کتاب شما در دسترس، قابل کشف و بهینه‌سازی شده باشد تا مخاطبان آمازون را به خریداران تبدیل کند.

کمپین‌های تبلیغاتی هدفمند آمازون خوانندگانی را که آماده خرید هستند، در نزدیک‌ترین نقطه به زمان خرید می‌رسانند. این کمپین‌ها تضمین می‌کنند که خوانندگانی که از ژانر کتاب شما لذت می‌برند و به عناوین رقابتی علاقه‌مند هستند، هدف قرار می‌گیرند. این کار از طریق برنامه‌های بازاریابی آنلاین و ایمیل انجام می‌شود.

اگر پاداش افزایش دیده شدن، فروش و معتبر بودن یک نویسنده پرفروش برای شما ارزشمند است، این گزینه نباید نادیده گرفته شود. نشر آمازون در کنار شما خواهد بود تا بتوانید کتاب خود را به بهترین شکل ممکن منتشر کنید.

5/5 - (1 امتیاز)